Naše kamenná prodejna je nadále uzavřená z důvodu nařízení vlády, eshop funguje stále bez omezení, více info o provozu naleznete zde.

Velikosti a délky

Při nákupu šperků z internetového obchodu se můžete dostat do problému, jak zjistit velikost prstenu či délku řetízku nebo náramku.

Velikost prstenu:

1. Asi nejjednodušší je zajít někam do zlatnictví a poprosit o změření prstu pomocí měřících kroužků. Tento způsob je však vhodný pouze pro některé povahy. Ale v našem kamenném obchodě tuto službu také zdarma nabízíme.

2. Pokud máme jiný, starší prsten, který nám sedí dobře na prstu, můžeme změřit jeho vnitřní průměr pomocí posuvného měřítka (šuplery). Tento rozměr vynásobíme konstantou 3,14 a vyjde nám velikost prstenu. Je však potřeba, aby byl prsten kulatý, a nebyl pokřivený.

3. Obvod prstu si také můžeme změřit slabým proužkem papíru, na kterém si uděláme po obtočení kolem prstu značku a následně změříme délku pravítkem. Tento způsob však není příliš přesný.

4. V našem kamenném obchodě si můžete zakoupit plastové měřící kroužky, které můžete poté, při objednání zlatého prstenu, snubních prstenů vrátit, a my Vám jejich cenu odečteme z ceny zakoupeného zboží.

Je také potřeba počítat s tím, že masivnější prsten, např. snubní prsten šíře 5-6mm mnohem více sedí na prstě a jeho velikost musí být většinou o číslo větší než u prstenu o šířce šíny cca 2 mm.

U většiny našich prstenů Vám případné úpravy velikostí v rozmezí +-2mm uděláme zdarma. U modelů, u kterých to není možné, Vás na to vždy dopředu upozorníme.

merici krouzky
 

Délky řetízků a náramků:

1. Nejjednodušším způsobem, jak zjistit délku náramku či řetízku, je změřit nějaký starý, který již máte doma, pomocí pravítka.

2. Délku také můžete změřit pomocí provázku nebo proužku papíru (u náramků)

Oba tyto způsoby jsou velice přesné, případné zkrácení Vám provedeme u zlatých šperků zdarma. U náramků z chirurgické oceli, můžete požádat o úpravu délky při vyplňování objednávky - tato úprava je také zdarma.

 

 
Nahoru